به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر شب گذشته در حاشیه اکران فیلم‌های چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در استان که از ۱۶ بهمن‌ماه در سینما سپهر ساری آغاز شده است، این رویداد را یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی هنری کشور و استان عنوان کرد. وی با اشاره به رویکرد عدالت‌محور […]

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر شب گذشته در حاشیه اکران فیلم‌های چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در استان که از ۱۶ بهمن‌ماه در سینما سپهر ساری آغاز شده است، این رویداد را یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی هنری کشور و استان عنوان کرد.
وی با اشاره به رویکرد عدالت‌محور در حوزه فرهنگ و هنر، به دلیل اکران همزمان فیلم‌های فجر در مراکز استان‌ها و استان تهران، از توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی کشور قدردانی کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به نمایش فیلم‌های فجر در این هفت روز، گفت: فیلم‌های خوبی به نمایش گذاشته شد که ترکیبی از آثار کارگردانان فیلم اولی و فیلم دومی و کارگردانان پیشکسوت است و هر کدام مخاطبان خاص خود را دارد.
آهنگر اظهار امیدواری کرد که در روز باقی‌مانده به پایان نمایش فیلم‌های جشنواره فجر شاهد استقبال خوب مردمی باشیم.
وی در بخش دیگری از گفتگو با بیان اینکه سینما به عنوان هنر هفتم جای خود را در سبد فرهنگی مردم پیدا کرده است، اظهار داشت: در بخش سالن‌سازی و احیای سینماها اقدامات خوبی صورت گرفته است و در استان مازندران نیز پیگیر شدیم که در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار جمعیت که فاقد سینما بوده و دارای مجتمع فرهنگی هنری هستند، سالن سینما داشته باشیم.
آهنگر گفت: در حال حاضر استان مازندران دارای ۱۴ سینما با ۲۴ سالن و بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ صندلی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از استانداری، شهرداری ساری، همکاران خود در معاونت سینمایی اداره‌کل فرهنگ، انجمن سینمای جوانان، مدیریت سینما سپهر ساری و موسسات فرهنگی و هنری در برگزاری چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر در استان قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی؛ این جشنواره روز یکشنبه ۲۲ بهمن در سانس‌های ۱۴:۳۰، ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۲؛ به ترتیب با اکران فیلم‌های “آپاراتچی” به کارگردانی قربانعلی طاهرفر، “آغوش باز” به کارگردانی بهروز شعیبی، “بهشت تبهکاران” به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و “نبودنت” به کارگردانی کاوه سجادی حسینی، به کار خود پایان می‌دهد