مدیركل پزشكی قانونی مازندران گفت: نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراكز پزشكی قانونی است.

محمد عباسی در گفتگویی، آمار معاینات انجام شده نزاع طی ۹ ماه امسال در استان را ۱۵ هزار ۷۱ نفر (۹۷۷۷ نفر مرد و ما بقی زن) اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشت.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ، بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندورود با ۲ هزار و ۸۹، بابل با هزار و ۴۹ و نوشهر، چالوس با هزار و ۵۸۷ و  نفر و کمترین نزاع در شهرستان فریدونکنار با عدد ۲۷۸  نفر ثبت شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: براساس آمار ارجاعی از مراکز استان، خرداد با ۲ هزار، مرداد با هزار و ۸۳۴ و تیر با هزار و ۷۲۷ به ترتیب بیشترین و شهریور ماه با هزار و ۴۷۶ نفر کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

عباسی با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، بیان کرد: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که براساس نوع و میزان آسیب‌دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

وی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پایین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی‌مابین را حل و فصل کنند.

انتهای پیام/