مدیرکل انتقال خون مازندران گفت : پایگاه‌های انتقال خون در راستای تکمیل ذخایر خون و فرآورده‌های خونی نیازمند مراجعه مردم با گروه‌های خونی مختلف است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه ذخایر خونی استان به دلیل نیاز و مصرف بالای خون در مراکز درمانی و همچنین کاهش آمار اهدای خون به شدت بحرانی است، از مردم خواست برای اهدای خون در تمامی گروه‌ها به ویژه گروه خونی O منفی و مثبت و گروه A مثبت و AB مثبت استان و فورا به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

عبدالله محمدی فیروزجایی افزود: حدود ۱۴ هزار بیمار خاص شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی در استان وجود دارند که به تزریق خون نیاز دارند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی از این بیماران به خون تازه نیاز دارند، افزود: حدود ۴۰ درصد خون‌های اهدایی شهروندان مازندانی مورد استفاده بیماران تالاسمی قرار می‌گیرد.

محمدی فیروزجایی گفت: تزریق خون تازه به بیماران تالاسمی از جمله مواردی است که می‌بایست در این افراد رعایت شود به همین دلیل حضور مستمر اهداکنندگان خون در پایگاه‌های خونگیری می‌تواند در رفع دغدغه این بیماران تاثیرگذار باشد.