استاندار مازندران، هیات های مذهبی را بزرگترین رسانه در دنیای اسلام توصیف کرد و گفت: هیات های مذهبی در جهاد تبیین نقش محوری در جامعه دارند و شکوفایی واقعی جهاد تبیین، عامل هویت بخشی دینی و مذهبی جوانان است. ‎

به گزارش خبرنگار نکته آنلاین ؛ استاندار مازندران، هیات های مذهبی را بزرگترین رسانه در دنیای اسلام توصیف کرد و گفت: این نهاد اجتماعی قوی ترین و تاثیر گذارترین رسانه در افکار عمومی است.

سید محمود حسینی پور روز یکشنبه در نشست با هیات های مذهبی مازندران در ساری به نقش ممتاز روحانیون در هیات های مذهبی اشاره کرد و افزود: شعور اعتقادی و دینی در هیات های مذهبی با حضور روحانیت ترویج و نهادینه شده است.

استاندار مازندران با اشاره به این موضوع که بصیرت دینی و انقلابی هیات های مذهبی نسبت به مسایل سیاسی و اجتماعی و تحولات جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: هیات های مذهبی در جهاد تبیین نقش محوری در جامعه دارند و شکوفایی واقعی جهاد تبیین، عامل هویت بخشی دینی و مذهبی جوانان است.

هیات های مذهبی به عنوان ظرفیت بالای اجتماعی و سیاسی و فرهنگی جامعه معارف اهل بیت علیهم السلام را به درستی تبیین می کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران، تصریح کرد: تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب و آرمان‌های اسلام رمز موفقیت هیات های مذهبی است.

حسینی پور ادامه داد: هیات هایی که به آرمان های نظام و منویات رهبر معظم انقلاب توجه نداشته باشند، جایگاهی در حکومت اسلامی نخواهند داشت.

استاندار مازندران، گفت: هیات های مذهبی جوانان را برای مبارزه با دشمنان تربیت کردند ،در واقع هیات های مذهبی جریان مقابله با استکبار را راه انداختند.

وی به تهدیدات فرهنگی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و نقش هیات های مذهبی مقابل این هجمه ها را محوری توصیف کرد و بیان داشت: جوانانی که پایشان به هیات های مذهبی باز شد، فساد و آسیب های اجتماعی از آنان دور شده است.

استاندار مازندران، اظهار داشت: ایجاد تقویت روحیه انقلابی بین جوانان مهمترین ماموریت امروز هیات های مذهبی مازندران است.

حسینی پور، گفت : نمونه بارز نقش هیات های مذهبی در مبارزه با دشمنان و تقویت روحیه جهادی اینکه نخبگان از جمله شهید شهریاری و سردار شهید سلیمانی از بچه های هیات های مذهبی بودند.