رئیس هیات تیراندازی مازندران با بیان اینکه استعدادیابی محور اصلی فعالیت‌های این رشته است گفت : ظرفیت‌هایی که در عرصه ورزش تیراندازی استان وجود دارد با استعدادیابی می‌توان زمینه شناسایی و آموزش را در این رشته فراهم کرد.

دکتر بهروز اسکندرنیا در جمع خبرنگاران گفت: رسانه های استان در حوزه ورزش تیراندازی به عنوان پشتوانه و شاخصه ای مهم هستند.

وی در ادامه اظهار داشت : بیش از ۱۰۰ هزار شکارچی در استان مازندران وجود دارد و می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت آنان و حوزه دانش آموزی و دانشجویی ورزش تیراندازی را در استان رونق بخشید.

وی با اشاره به نبود زیرساخت های ورزش تیراندازی در استان افزود : امکانات ورزش تیراندازی از گلوگاه تا رامسر از ۱۰۰ کمتر از ۹ هستیم که خوشبختانه سپاه برای حمایت از این ورزش وارد شد و سالن‌های خود را در اختیار قرار داد.

این مسئول با بیان اینکه روند کنونی ورزش تیراندازی در استان را باید ساماندهی کنیم گفت : با توجه به افتخارات ورزشکاران تیراندازی استان در رویدادهای داخلی و خارجی باید کمیته فنی استانداردهای لازم را در حوزه ورزش تیراندازی اعمال شود.

رئیس هیات تیراندازی مازندران بیان کرد : تمام تلاش ما ترویج و توسعه این رشته در میان جامعه و دستگاه های اجرایی است.

اسکندرنیا خاطر نشان کرد : هانیه رستمیان ورزشکار مازندرانی به عنوان نخستین تیرانداز ایرانی لژیونر شده است و قراردادی با یک تیم آلمانی بسته است.

وی با اعلام اینکه بانوان ورزشکار مازندرانی این رشته در لیگ برتر کشور در رشته تپانچه مقام نائب قهرمانی را کسب کردند گفت : محور اصلی کار ما باید استعدادیابی باشد و در این بخش باید سرمابه گذاری کرد.

رئیس هیأت تیراندازی مازندران با اشاره به اینکه فعالیت این ورزش دارای هزینه و درآمدکم است و از نظر اقتصادی و معیشتی شرایط خوبی هم ندارد گفت : گام جدیدی را برای تیراندازی استان تعریف کردیم و شهر به شهر در حال تغییرات هستیم تا فضا برای حضور جوانان در کنار بهره گیری از تجریه پیشکسوتان هم فراهم شود .

این مسئول، افزود: باید به سمتی پیش برویم که استان مازندران توانایی و قابلیت میزبانی از مسابقات آسیایی و جهانی را داشته باشد.

اسکندرنیا گفت: نسلی که تیراندازی را در استان، حراست کرد می‌تواند آرام آن را به نسل جدید، انتقال و تحویل دهد.

وی عنوان کرد: باید خروجی تمام این برنامه‌ریزی‌ها، افتخار آفرینی ورزشکاران رشته تیراندازی در آوردگاه‌های برون مرزی باشد.

اسکندرنیا یادآور شد: در تلاش هستیم تا سالن راکد داراب را تحویل بگیریم که دارای فضایی ۱۵۰۰ متری است؛ تا یک سالن ۴۰ خطه با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی را راه‌اندازی کنیم که متاسفانه تاکنون از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران پاسخ مثبت و رویکرد حمایتی را ندیده‌ایم.

علی‌مصطفی رجبی دبیر هیات تیراندازی مازندران نیز  اظهار کرد: ۴ تیرانداز مازندرانی ما در ۲ دوره تیم ملی حضور داشتند.

وی افزود: ما در رشته تراپ توانستیم پس از یک دهه وقفه، حایز کسب مدال شدیم.

دبیر هیات تیراندازی مازندران خاطرنشان کرد: ما در دو هنرستان استان در حال آموزش تیراندازی هستیم.

رجبی ادامه داد: از دو هفته آینده سالن تیراندازی انقلاب ساری واقع شده در مجموعه سید رسول حسینی راه‌اندازی خواهد شد.

رجبی گفت: ۱۵ تا ۲۰ نفر در استان دارای تجهیزات شخصی هستند و در تمامی مسابقات ورزشکاران و سلاح‌های ورزشی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

دبیر هیات تیراندازی مازندران اذعان کرد: جواز سلاح‌های ورزشی ۳ سال است اما بیمه ورزشی یک‌سال است و متاسفانه سلاح ظرف این ۲ سال، بیمه ندارند و این یکی از چالش‌های جدی است.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یکهزار بیمه ورزشی سلاح هماک صورت گرفت.

دبیر هیات تیراندازی مازندران تشریح کرد: رشته اهداف ثابت شامل تفنگ و تپانچه بادی و اهداف پروازی شامل اسکیت و تراپ، رشته گلوله‌زنی، رشته رپیت فایر، سنتر فایر جزو رشته‌های زیرمجموعه فدراسیون تیراندازی است.