مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، با توجه به هشدار سطح نارنجی و ورود سامانه سرد بارشی در مازندران؛ نسبت به خطرات احتمالی برای رانندگان در جاده‌های خارج شهری و ارتفاعات استان هشدار داد. ‎

به گزارش نکته آنلاین ؛ حسینعلی محمدی، اظهار کرد: بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی مازندران و ورود سامانه سرد بارشی از جمعه ۱۳ الی شنبه ۱۴ بهمن‌ماه سال جاری، شاهد بارش باران همراه با کاهش دما، مه‌گرفتگی و بارش برف قابل ‌ملاحظه در ارتفاعات استان خواهیم بود که احتمالاً اختلال در تردد جاده‌ای را به دنبال دارد.

محمدی با اشاره به‌ پیش‌بینی و توصیه اداره کل هواشناسی مازندران، افزود: لازم است تا هم استانی‌ها و مسافران به‌صورت جدی در هنگام رانندگی اقدامات ایمنی و احتیاط لازم را داشته باشند.

وی افزود: رانندگان در تردد جاده‌ای به مازندران و ارتفاعات استان از تجهیزات ایمنی استفاده کنند تا دچار خطرات احتمالی نشوند.

براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی استان مازندران از جمعه ۱۳ تا چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه به شرح زیر پیش ‏بینی می‏ شود.

طبق اعلام هواشناسی مازندران، آسمان استان در روز جمعه ۱۳ بهمن، ابری و سرد با بارندگی ( در ارتفاعات مه آلود با بارش برف ) و وزش باد، مقدار افزایش بارش در نیمه شرقی استان پیش بینی می‌شود.

همچنین براساس پیش بینی هواشناسی مازندران روز شنبه ۱۴ بهمن هوای استان در مناطق شرقی، ابری همراه با بارش پراکنده (در ارتفاعات مه آلود با بارش پراکنده برف) بتدریج با کاهش ابر همراه است و در مناطق مرکزی و غربی استان، آسمان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما مواجه خواهیم بود.

همچنین در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه ۱۵ و۱۶ بهمن ماه هوای استان صاف تا نیمه ابری با افزایش تدریجی دما و در ارتفاعات گاهی با وزش باد همراه است.

براساس پیش بینی هواشناسی مازندران در روزهای سه شنبه ۱۷ و چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، آسمان مازندران نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و وزش باد نسبتا شدید؛ از شب با کاهش ابر و در روز چهارشنبه آسمان صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما را تجربه خواهیم کرد.