افزایش گازرسانی به مناطق محروم در دولت سیزدهم، افزون بر افزایش درآمدهای حاصله برای کشور، زمینه را برای پیشتازی شرکت گاز در تحقق رشد اقتصادی استان مازندران در سال جاری فراهم کرده است.

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، بر این اساس ‌در موضوع «عملکرد دستگاه های اجرایی استان و رشد اقتصادی» از رشد ۱۶۴ درصدی شرکت گاز مازندران در رتبه دوم ادارات استان در تحقق هدف سرمایه گذاری و بهره وری دولت سیزدهم حکایت دارد.

 

شرکت گاز استان مازندران به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت ملی گاز ایران به تناسب موقعیت، جایگاه و نقش خود در عرصه اقتصاد کلان استان و همچنین پیرو منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اهداف موردنظر با رویکرد توجه به سند چشم انداز توسعه پایدار ایران اسلامی نسبت به برنامه ریزی و اجرای مجموعه برنامه های جامع در بخشهای مختلف مربوط به این صنعت عظیم و تأثیر گذار، اقدامات چشمگیری به انجام رسانده است که علاوه بر شکل‌گیری آثار و اثرات مثبت و درخشان آن در تحولات فعلی صنعت گاز و اقتصاد استان، امید می رود با تحقق کامل اهداف متصور در طرح‌های پیش رو، مردم شریف استان شاهد نتایج پر بارتر آن باشند.

 

گازرسانی به روستاهای مازندران، افزون بر ایجاد سهولت در زندگی روزمره ساکنان، توسعه صنایع کوچک و اشتغال و تولید روستایی را در پی داشته و سبب مهاجرت معکوس و ماندگاری روستاییان شده است. عملکرد شرکت گاز مازندران در حوزه گازرسانی شهری، روستایی و صنعتی به‌ویژه در دو سال گذشته، نشان از جهشی چشمگیر دارد، به‌گونه‌ای که بهره‌مندی ۹۹٫۹ درصدی خانوار شهری و ۹۷ درصدی خانوار روستایی استان در سال جاری رسیده است، همچنین با مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر مجوز سرمایه‌گذاری شرکت گاز برای بهره‌مندی صنایع، شاهد اقدام‌های قابل‌توجه در حوزه گازرسانی به صنایع استان هستیم.

 

قاسم مایلی رستمی، مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه از مجموع ۳۰۰۰ روستای استان که قابلیت گازرسانی را دارند، ۲۶۰۰ روستا از گاز بهره‌مند هستند، گفت: از این میان ۲۰۰ روستا تنها در ۲۹ ماهه گذشته و از زمان آغاز به‌کار دولت سیزدهم به شبکه گاز متصل شده‌اند.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف صنعتی کشاورزی بیان کرد: حامل های انرژی جزو مهم‌ترین عوامل تولید بوده و دسترسی به منابع انرژی می تواند فرایند رشد و توسعه اقتصادی را هموار کند.

 

گفتنی است در حال حاضر ۸۰ درصد از انرژی استان از گاز تامین می شود