مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه ساری گفت: برای اولین بار طرحی را در سطح استان داریم که تمامی سواحل را درخت کاری خواهیم کرد.
به گزارش نکته آنلاین؛  سید علی علوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه ساری با اشاره به اینکه وظایف ما حفاظت، احیا و توسعه است، گفت: هزار و ۳۰۰ نیروی حفاظتی در قالب شرکت‌های حفاظتی با ما قرارداد دارند و از عرصه‌های منابع طبیعی استان حفاظت می‌کنیم.

وی افزود: ۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک، جنگل و مستثنیات با اشخاص در شهر و روستا‌ها داریم.علوی بیان کرد: در سال اخیر توانستیم ۴ باند سازمان یافته قاچاق چوب را کشف و به کمک دستگاه‌های امنیتی و پلیس امنیت اقتصادی آن‌ها را منهدم کنیم.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه ساری خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب ۵ هزار هکتار در سطح استان مازندران جنگل کاری شده بود، اما پس از انقلاب نزدیک به ۱۲۰ هزار هکتار جنگل کاری کردیم که ۱۰۰ هزار هکتار آن موفق بود.این مسئول تصریح کرد: در سال اخیر با دستور ریاست محترم جمهور، پیگیری‌های وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان آبخیزداری کشور طرح مردمی کاشت ۱ میلیارد درخت در طی ۴ سال در حال انجام است.

علوی با اعلام اینکه حدود ۲۵۰ میلیون اصله نهال در کشور تولید شد، اظهار کرد: در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار اصله نهال در مازندران تولید کردیم و امسال تولید نهال به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار اصله رسیده است.

وی ادامه داد: امسال حدود هزار و ۲۰۰ هکتار در سطح استان جنگل کاری داریم و برای اولین بار طرحی را در سطح استان داریم که تمامی سواحل را درخت کاری خواهیم کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری تاکید کرد: در دهه فجر پویش مردمی نهال کاری را داریم و در ۸ اسفند به همراهی بسیج یک رکورد کاشت درخت را خواهیم زد.