مدير عامل شركت توزيع برق مازندران از بهره برداری 117 پروژه با اعتباری بالغ بر720میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش نکته آنلاین ؛ مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران گفت : همزمان با ایام شکوهمند چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، ۱۱۷ پروژه با اعتباری بالغ بر۷۲۰میلیارد ریال در حوزه توزیع برق مازندران به بهره برداری می رسد.

 

مهندس سید کاظم حسینی کارنامی افزود: مهمترین این پروژه ها شامل احداث و توسعه و اصلاح و بهینه سازی خطوط شبکه برق شهری و روستایی ، عملیات جایگزینی سیم به کابل ، توسعه و رینگ فیدر و مقاوم سازی و رفع ضعف ولتاژ شبکه می باشد .وی افزود : در این ایام ، در امور برق شهرستان های بابلسر ۱۶پروژه ، آمل ۱۱پروژه ، ساری ۷ پروژه ، سیمرغ ۴پروژه ، سوادکوه ۷پروژه ، نکا ۱پروژه ، بهشهر۱۵ پروژه و جویبار ۸ پروژه و فریدونکنار ۸ پروژه ، قائمشهر ۱۰ پروژه ، گلوگاه ۳ پروژه و میاندرود۱۰ پروژه و بابل ۱۳پروژه و شهر امیرکلا۴ پروژه به بهره برداری می رسد .

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره اصلاح شبکه فرسوده و برق رسانی به متقاضیان روستایی افزود: از محل عوارض برق روستایی در ۲۵۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال اقدامات لازم در حوزه اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستایی در حال اجرا است.

 

مهندس حسینی کارنامی در ادامه با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته در جهت برق دار کردن چاههای کشاورزی ۱۸۸ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص پیدا کرده است و این مهم در حال اجرا می باشد تصریح کرد: تاکنون عملیات جایگزینی سیم به کابل در بیش از ۱۱۰ کیلومتر از شبکه برق تحت مدیریت این شرکت اجرایی شده است.

 

رییس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به اینکه تعداد مشترکین برق در مازندران قبل از انقلاب اسلامی ۲۶۶ هزار خانوار بوده است گفت : در حال حاضر و در حوزه جغرافیایی خدمات رسانی این شرکت (از شهرستان گلوگاه تا آمل) بیش از یک میلیون و ۵۹۱ هزار مشترک می باشد که از این تعداد ۷۵ درصد آنان جزء مشترکین خانگی می باشند و بیش از دو هزار و ۷۲ روستای مازندران برقدار می باشند د رحالی که این آمار تا پیش از انقلاب ۷۳۸ روستا بوده است .