مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت : ۱۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر در استان تحت پوشش چتر بیمه اجتماعی در این صندوق قرار گرفته‌اند.

به گزارش نکته آنلاین؛ محمد اسفندیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد بیان کرد: صندوق بیمه عشایری، مولود انقلاب اسلامی است و خدمات ارزشمندی مانند مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان، مستمری ازکارافتادگی کلی، پرداخت تسهیلات به بیمه شدگان، خدمات بیمه تکمیلی و … ارائه میدهد.

این مسئول اعلام کرد : بیش از۸ هزار مازندرانی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان مستمری بگیر هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران با اشاره به اینکه بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش بیمه صندوق عشایری هستند؛ عنوان کرد : سن ورود به بیمه گذاری در این صندوق ۱۸ تا ۵۰ سال است که این صندوق متقاضیان را در سطوح هشت گانه عضو گیری می‌کند.

اسفندیاری اعلام کرد : تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی به هزار و ۵۰۰ نفر از بیمه شدگان تحت پوشش پرداخت شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت : انتظار ما از مسئولان ملی این است که سطح ویژه‌ای از سطح هشت کنونی ایجاد شود تا بتوانیم خدمات بهتری را به بیمه‌شدگان ارائه کنیم.

این مسئول یادآور شد : مازندران در تمدید بیمه رتبه اول کشور و در بحث جذب نیز رتبه ششم کشور را دارد.

اسفندیاری با اشاره به رونمایی از سه دستاورد صندوق در دهه فجر امسال افزود: طرح نخست ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده، دوم اجرای طرح ملی درمان مستمری‌بگیران و طرح سوم پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات پنج تا ۱۵ میلیون تومانی بیان کرد: سهمیه استان مازندران برای پرداخت این تسهیلات به ۳ هزار نفر است.