همزمان با بیستمین سفر شهرستانی استاندار مازندران به محمودآباد، ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان به تصویب رسید. ‎

به گزارش نکته آنلاین ؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران روز یکشنبه در حاشیه نشست استاندار مازندران با دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان محمودآباد، با اشاره به برنامه های متنوع این اداره کل در حوزه توسعه زیرساخت های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی محمودآباد، تصریح کرد: ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی محمودآباد باهدف رفع مشکلات ارتباطی به تصویب رسید.

اسماعیل اعزی افزود: به همین منظور طی نشستی که با مجموعه همکاران ارتباطات و فناوری اطلاعات در مخابرات منطقه مازندران و اپراتور های تلفن همراه برگزار شد، در ۲ حوزه توسعه ارتباطات ثابت و همراه اقداماتی جهت تکمیل و تقویت پوشش مناطق مختلف این شهرستان در نظر گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه شبکه فیبر نوری برای شهرهای محمودآباد و سرخرود و اپراتور مربوطه نشست هایی با شهرداران این شهرها برگزار شد که نیاز است با انعقاد تفاهم نامه طرح ها در این حوزه آغاز شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران ضمن اشاره به اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریالی طرح فیبر نوری در این شهر، افزود: در حوزه توسعه ارتباطات همراه در این شهرستان مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتباری برای نصب چهار سایت جدید در شهرهای محمودآباد و سرخرود و ۲ سایت در روستاهای علی آباد و شومیا و بونده درنظر گرفته شده و به زودی عملیات اجرایی این طرح ها نیز آغاز خواهد شد.

دبیر کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان مازندران در خصوص اجرایی شدن این طرح ها، همکاری شهرداری این شهرها و دستگاههای اجرایی مرتبط را در تسریع پروژه ها بسیار موثر دانست.