مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از برگزاری بیش از ۳۰۰ برنامه و فعالیت و ۱۵عنوان برنامه ویژه کودک و نوجوان به مناسبت دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش نکته آنلاین ؛ حامد فاضلی کبریا مدیرکل این کانون و رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، از برگزاری بیش از ۳۰۰ برنامه و ۱۵عنوان برنامه شاخص ویژه کودک و نوجوان به مناسبت دهه فجر امسال در استان خبر داد و گفت : برگزاری جشنواره سرود ویژه دهه فجر و افتتاح مرکز نجوم از جمله برنامه‌هاست.

وی همچنین از راه اندازی پویش عکس رأی خانواده من خبر داد و افزود: روز ۲۲بهمن دبیرخانه این پویش آغاز بکار می‌کند.

این مسئول ادامه داد: همچنین در دولت سیزدهم مرکز نجوم اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان توسعه یافت.

وی از بازسازی و تقویت مرکز نجوم ساری و بروزرسانی تجهیزات رصد خانه نجوم ساری خبر داد و افزود: مرکز نجوم شهرستان بابل نیز به زودی افتتاح می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه توسعه ناوگان سیار روستایی در شهرستان بابل از برنامه‌های دهه فجر به شمار می‌آید، ادامه داد: همچنین ناوگان سیار روستایی بابلسر به زودی آماده سازی می‌شود و در کلاردشت نیز ناوگان سیار روستایی افتتاح خواهد شد.

فاضلی کبریا از توسعه ویژه سینما کودکان و نوجوانان استان خبر داد و گفت: قریب به ۷۰ فیلم کوتاه و انیمیشن‌های جذاب برای کودکان و نوجوانان از جمله انیمیشن فاخر «بچه زرنگ» ذیل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شد.

این مسئول از توسعه فعالیت کتاب و کتابخوانی تخصصی کودک و نوجوان در استان و آموزش خبرنگار کودک و نوجوان خبر داد و گفت: این اعضا در قالب خبرنگار کودک و نوجوان با هدف مطالبه گری در حوزه حقوق کودک فعالیت می‌کنند.

وی به اجرای طرح‌های کانون مدرسه در استان اشاره کرد و یادآور شد: طرح کانون در مسجد نیز در دست اجرا و اقدام است.

فاضلی کبریا به اهمیت انتقال معارف انقلاب اسلامی و تبیین دستاورد‌های نظام به کودک و نوجوان اشاره کرد و ادامه داد: اکران فیلم پویانمایی مسافری از گانورا را با هدف افزایش تقویت خودباوری کودک و نوجوان، نمایش تئاتر زنده، نقاشی دیواری ویژه کودک و نوجوان با محوریت دهه فجر، برگزاری مسابقات کتابخوانی در مدارس، گفت‌وگو در کافه رأی، برگزاری مسابقات دوچرخه سواری کودکان و نوجوانان، عطرافشانی گلزار شهدا با حضور کودکان و نوجوانان از جمله برنامه‌های دهه فجر به شمار می‌آید.

این مسئول برگزاری اردو‌های جهادی با عنوان پیک انقلاب در شهرستان‌های ساری، بابل، آمل، میاندورود، فریدونکنار، چالوس، چمستان و حضور عروسک‌های غول پیکر به همراه ایستگاه‌های فرهنگی و تبیینی در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن را از برنامه‌های این ایام برشمرد.