همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر با بهره برداری از یک پروژه آبرسانی، اهالی 20 روستای شهرستان جویبار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

در آئین بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان جویبار ،مدیر عامل آبفا مازندران با اشاره به مشخصات اجرایی این پروژه اظهار داشت: پروژه آبرسانی به ۲۰ روستای جویبار با هدف افزایش توان تامین و انتقال آب و ایجاد ذخیره مطمئن در پیک مصرف با اجرای ۸۵۰۰ متر خط انتقال و تجهیز یک باب مخزن ذخیره به حجم ۲۰۰۰ متر مکعب انجام شد .

بهزاد برارزاده، اعتبار صرف شده برای اجرای این پروژه را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از آن ۳۵ هزار نفر از مردم ۲۰ روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

او با اشاره به تدوین کتابچه تنش آبی  از اجرای ۷۸۰ پروژه آبرسانی با تخصیص اعتبارات این حوزه خبر داد و افزود: مازندران چون خدمات ملی ارائه می دهد و استانی گردشگر پذیر است باید در تحصیص اعتبارات به صورت ملی دیده شود.

در ادامه مرادیان نماینده مردم شهرستانهای قائمشهر،جویبار،سوادکوه و … در مجلس با تاکید بر تقویت زیرساختها در شهرستان جویبار گفت: حوزه آب شرب از دغدغه های جدی مردم این منطقه محسوب می شود و ضروریست مسئولان امر به این مهم به عنوان اولویت اصلی توجه داشته باشند.

فرماندار جویبار نیز با اشاره به فقر منابع آبی در شهرستان جویبار از اقدامات شرکت آب و فاضلاب مازندران در امر آبرسانی و شبکه جمع آوری فاضلاب تقدیر کرد .