استاندار مازندران با اشاره به اینکه بیشتر حوادث منجر به فوت در بریدگی های مازندران صورت می گیرد، افزود: با تامین بخشی از اعتبارات از مولد سازی، 180 بریدگی مازندران به دوربرگردان تبدیل می شود

استاندار مازندران در جلسه شورای ترافیک استان با حضور رییس پلیس راهور فراجا، اظهار داشت: تلاش های زیادی برای توسعه راه های مازندران صورت گرفته ولی متاسفانه به اتمام نرسیده است و در هراز، سوادکوه و آزاد راه پل زنگوله با مشکل مواجه هستیم.

سیدمحمود حسینی پور با اشاره به اینکه دولت در طی دو سال گذشته توجه ویژه ای در امر توسعه راه ها داشته است، افزود: یکی از ماموریت های مهم پلیس راه، کم کردن فاصله بین عرضه و تقاضا با روش های نوین مدیریتی است.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر با کمک دانش بومی و محلی به سمت پلیس هوشمند در حرکت هستیم، بیان داشت: امروز محاسبات اقدامات پلیس با کاهش خطا مواجه می شود که این امر نشان از علمی شدن مطالعات پلیس است.

حسینی پور به کارگیری تجهیزات نوین را یکی از اولویت های راهبردی پلیس برشمرد و گفت: در حال حاضر با شتاب مناسب و منطقی جهت هوشمند سازی مدیریت پلیس در حرکت هستیم.

استاندار مازندران پیاده راه سازی الگوها و مدل های دقیق علمی برای کاهش ترافیک به ویژه در سطح شهرها و ورودی شهرهای مسافر پذیر را ضروری برشمرد و افزود: مدیریت از مبداء را باید در دستور کار قرار دهیم.

حسینی پور با اشاره به اینکه مازندران پتانسیل برگزاری رویدادهای تخصصی، علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی را با محوریت پلیس هوشمند و پلیس راهور داراست، تصریح کرد: آمادگی داریم تا با برگزاری این رویداد بین المللی از تجربیات و دانش کشورهای همسایه در خصوص ریلی و جاده ای برخوردار شویم.

وی بازطراحی الگوی ترافیکی در استان مازندران به ویژه محورهای ورودی استان با کمک هوش مصنوعی و بهره گیری از تکنولوژی جدید که سبب کاهش تلفات انسانی وکاهش گره های ترافیکی می شود را ضروری برشمرد.

حسینی پور با اشاره به وجود ۱۸۰ بریدگی خطرناک در سطح استان، تصریح کرد: این موضوع باید به عنوان یکی از مصوبات مهم جلسه شورای ترافیک باشد که همه بریدگی های استان را به دوربرگردان تبدیل کنیم.

وی گفت: هرچند این موضوع به اعتبارات زیادی نیاز دارد ولی بخشی از این اعتبارات را از مولد سازی تامین می کنیم اما این مهم باید برای حفظ جان مردم اجرایی شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نیازمند به روزرسانی مدل ترافیک استان هستیم، افزود: مهم ترین شاخص اثرگذار در موفقیت اقدامات پلیس همکاری و رضایت مردم است.

حسینی پور بیان داشت: یکی از مسایلی که استان از آن رنج می برد نبود ریل قطار شهری است که با توجه به وسعت ترافیک شهری، راه اندازی قطار شهری در مازندران ضروری است و این امر را درسطح ملی پیگیری ودنبال می کنیم.