نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به حضور ۱۰هزار نیروی انتظامی پای صندوق در روز انتخابات ضمن تقدیر گفت: باید به نیروی انتظامی هم افتخار و هم توجه کرد هم از نظر معیشتی و هم تدبیر حفظ امنیتشان

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در فرمانده انتظامی استان، فرماندهان، مسئول عقیدتی و معاونین اظهار کرد: ماه مبارک شعبان با همه شیرینی‌هایش به‌ویژه شیرینی صلوات و مناجاتش در حال پایان است، خدا را شاکریم که در انتخابات مردم گل کاشتند و زبان دشمن کوتاه شد، گرچه از زبان درازی دست بر نمی‌دارند.

وی ضمن تقدیر از دستگاه‌ها در حوزه تامین امنیت انتخابات، افزود: لایه‌های زیادی برای حفظ امنیت وجود دارد ولی لایه‌ای که در صف اول و مباشر قضیه است نیروی انتظامی است.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به زحمات و کارهای پیچیده اطلاعاتی و برخوردهای بعد از شناسایی ها پیش از انتخابات، تصریح کرد: مراقبتهای پیش از انتخابات بسیار مهمتر از اقدامات در روز انتخابات بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور ده هزار نیروی انتظامی پای صندوق در روز انتخابات ضمن تقدیر، تاکید کرد: البته این مهره‌های درشت و سرشاخه‌‌هایی که برای حفظ انتخابات پیش از آن کشف شده موجب تامین پایدار انتخابات شده است که بسیار جای تشکر دارد.

این مسئول با بیان اینکه باید تلاش بیشتری داشته باشیم تا به سطح مطلوب برسیم، خاطرنشان کرد: انتظار این است که هیچ سرقتی انجام نگیرد مگر اینکه کشف شود، هیچ توزیع مواد مخدر دستگیر نشده نداشته باشیم، بالاخره عوامل آسیب در همه کشورها حتی پیشرفته‌ترینشان در حد معمول وجود دارد، البته همان آمریکا که مجهز به دوربین‌های پیشرفته هست هم آسیب هستند، اما زیربنای مادی وجود دارد.

وی ادامه داد: ولی اینجا زیربنای معنوی وجود دارد که اکثریت مردم به‌خاطر اعتقاداتشان اصلا وارد جرم و جنایت نمی‌شود ولو اینکه دوربینی وجود ندارد، ولی اقلیتی همه جا هستند که ترس اگر نباشد مرتکب جرم می شوند.

آیت الله محمدی لائینی گفت: نیروی انتظامی ما تقریبا در تراز انقلاب اسلامی هستند، اما باید بپرسیم که چقدر به اینها می‌رسید، اینها هم از نظر معیشتی و مادی و هم امنیتی مشکل دارند در دو سال اخیر تعدادی از آنها به شهادت رسیدند، مسئولان باید قدردانی کنند، تذکر به عدم انجام خدمات و عدم تشویق‌ها جایز نیست.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: باید به نیروی انتظامی هم افتخار و هم توجه کرد هم از نظر معیشتی و هم تدبیر حفظ امنیتشان، قطعا نیروی انتظامی براساس اعتقادات و مبانی ایمانی خودش کار می‌کند که اگر آن نبود اینجور تن به مسائل سخت، دشوار و ناامن دادن سنگین بود.

این مسئول در پایان بیان کرد: امیدواریم با توسعه پایش‌های تصویری و تجهیزات و امکانات بیشتر بتوانیم بر توانمندی نیروی انسانی بی افزاییم.