مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه امسال طرح قرآنی مسطورا (زندگی با آیه‌ها) در استان و همزمان با سراسر کشور، اجرا می‌شود گفت : بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مبلغ در ماه رمضان به شهرستان های استان اعزام می‌شوند.

به گزارش نکته آنلاین ؛حجت‌الاسلام محمدمهدی شریف‌تبار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مردم مومن دیار علویان در حال آماده شدن برای ورود به ماه مبارک رمضان هستند، اظهار کرد؛  مساجد سطح استان در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به منظور میزبانی از روزه داران در حال غبارروبی و آماده سازی است و همچنین نشست های طلایه داران تبلیغ و هماهنگی و توجیه مبلغان در شهرستان های استان در حال برگزاری است.

وی اشاره به اینکه «زندگی با آیه‌ها» حلقه وصل همه فعالیت‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان است گفت: حرکت فراگیر «مسطورا» با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ای در ابعاد و سطوح گوناگون زندگی و با توجه به ظرفیت‌ها و اقتضایات ماه مبارک رمضان که مقارن با تعطیلات نوروزی است به دنبال ایجاد یک حرکت ملی با هم‌افزایی تمام ظرفیت‌های مردمی و رسمی ایجاد شده است تا با تبدیل کردن مفاهیم قرآنی به مسلمات فکری آن را در زندگی رواج بخشد.

وی بیان داد: شاخص‌ترین محصولی که برای طرح «مسطورا» ایجاد شده است در«وبگاه زندگی با آیه‌ها» در ۵۰ فراز ایجاد شده است که تمامی تولیدات تبیینی این طرح خواهد بود و در حرکت هم افزا مخاطبان را به این بستر دعوت می‌‌کند و علاوه برآن در این بستر تبیین آیات حفظ آیات نیز تسهیل می‌شود و مسیر همراهی مخاطب از آیه اول تا آخرین آیه بازی‌وارسازی شده تا انگیزه همراهی مخاطب با سایت را بیشتر کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران تصریح کرد: طرح ملی «مسطورا» با هدف ترویج گفتمان‌سازی و «زندگی با آیه‌ها»، در راستای اقامه جهاد تبیین قرآنی و تبدیل مفاهیم منتخب قرآنی به مسلمات فکری و رایج‌ترین افکار مشترک بین همه قشر‌های مردم و آیات کلیدی کتاب خدا از ماه مبارک رمضان امسال ایجاد می‌شود.

شریف‌تبار بیان کرد: این طرح با استفاده از بسترهای رسانه‌ای چون برنامه‌های پرمخاطب همچون بستر فضاهای مجازی و کانال‌های پر مخاطب و رسانه‌های مکتوب و همچنین در تلویزیون در اوقات افطار و سحر و متناسب با اقتضائات ماه مبارک رمضان که مقارن با تعطیلات نوروزی است برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند برای شرکت در پویش ملی مسطورا عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۸۲۰ ارسال نمایید، ادامه داد: برگزاری پویش بزرگ ملی «مسطورا» با جوایز ویژه به‌دنبال ایجاد حرکتی ملی با هم‌افزایی تمام ظرفیت‌های مردمی و رسمی در این ماه اجرا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ۱۵۰مسجد شاخص در این استان گفت: از میان ۳ هزار و ۸۶۰ مسجد این استان ۱۵۰ مسجد این استان علاوه بر فعال بودن در طول سال در فعالیت‌های دینی به صورت مستمر در حال فعالیت هستند که ما را در ارائه برخی از فعالیت‌های قرآنی یاری می‌رسانند.

شریف‌تبار به اعزام ۷۰۰ مبلغ بومی غیرساکن در ماه مبارک رمضان امسال در این استان خبر داد و افزود: علاوه بر۷۰۰ مبلغ غیربومی با هماهنگی‌های صورت گرفته بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مبلغ در سطح استان اعزام خواهند شد که برخی از این مبلغین توسط خود مساجد دعوت می‌شوند و برخی از این اعزام‌ها هم از طریق این سازمان صورت می‌پذیرد و تمام مساجد این استان از حضور مبلغ بی‌بهره نخواهند بود.

وی به سامانه یکپارچه‌سازی شمع که توسط سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد شده است اشاره کرد و ادامه داد: این سامانه به عنوان بستری برای ایجاد ارتباط بین میزبانان و سخنرانان مراسمات مذهبی با توجه به موقعیت جغرافیایی افراد شکل گرفته است و هر یک از مبلغین می‌توانند با ورود به سایت shabaketabligh.ir نسبت به ثبت‌نام در این سایت اقدام کرده و از خدمات این سامانه بهره بگیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: از جمله مزیت‌های برتری این سامانه نسبت به سامانه‌های مشابه آن یکپارچه‌سازی اطلاعات مبلغان و میزبانان سراسر کشور است که استفاده از خدمات وبسایت برای سخنرانان و میزبانان، تنها با انجام مراحل ثبت‌نام و ورود به سایت امکان‌پذیر می‌شود.