مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرکه استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از برگزاری مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرکه استان خبر داد.

وی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، گفت: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب باید عید نوروز هم از لحاظ باستانی و هم دینی مذهبی مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: امامزاگان و بقاع متبرکه ای که در مسیر جاده ها قرار دادند، به لحاظ توسعه گردشگری مذهبی در ایام تعطیلات نوروز بسیار حائز اهمیت است، بر همین اساس اجرای طرح آرامش بهاری در ایام نوروز در این اماکن مقدس برنامه ریزی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: طرح آرامش بهاری مثل سالهای گذشته همراه با طرح ضیافت الهی، همزمان با تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان برگزار می شود .
وی در ادامه به برپایی غرفه های همه واقف باشیم اشاره کرد و تصریح کرد: این غرفه ها با حضور مشاوران حقوقی و ثبتی در بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری دایر می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در ادامه با اشاره به برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه محل اجرای طرح آرامش بهاری، افزود: در این خیمه های معرفت خدمات مختلف در حوزه مشاوره خانواده، مشاوره وقف و … به بازدیدکنندگان ارائه می شود، ضمن اینکه غرفه‌های حجاب و عفاف، کودک و … نیز در این بقاع متبرکه فعال شده‌اند.
حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی در پایان برنامه های میزبانی از مسافران و میهمانان نوروزی را تسریح کرد و گفت: به دلیل تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای برگزاری مراسم مربوط به این مناسبت‌ها در بقاع متبرکه انجام شده است.