نشست هم اندیشی شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق شمال کشور با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل، مجری طرح اپراتور هوشمند انرژی شرکت توانیر و مدیران روابط عمومی شرکت های منطقه به میزبانی شرکت توزیع برق غرب مازندران در نوشهر برگزار شد.

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی توزیع نیروی برق غرب مازندران، در این نشست که مدیران دفاتر روابط عمومی و مدیریت مصرف شرکت های برق منطقه ای گیلان، مازندران و گلستان و شرکت های توزیع نیروی برق گلستان، مازندران، غرب مازندران و گیلان در نوشهر نیز حضور داشتند، مهندس محمد علی اکبری با اشاره به دو سال موفقیت آمیز صنعت برق در گذر از اوج بار تابستان؛ این موفقیت را حاصل همدلی و همراهی همه کارکنان صنعت برق دانست و اظهار امیدواری کرد این مسیر، پرفروغ و درخشنده تر از گذشته باشد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر افزود: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی کشور، تابستان پیش روی به مراتب از تابستان گذشته گرم تر خواهد بود و نیازمند برنامه ریزی دقیق و سنجیده و همچنین ارزیابی و آینده پژوهی تدابیر گذشته است.

مهندس بابایی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران، به حساسیت و شرایط خاص منطقه شمال کشور اشاره کرد و اظهار داشت: رطوبت بالا و شرجی بودن هوای شمال کشور سبب افزایش استفاده از بارهای سرمایشی در فصل تابستان می شود که با توجه به گردشگرپذیر بودن این منطقه و حضور مسافران در فصل تابستان به ویژه در ایام تعطیلات، میزان بار فصلی شرکت های شمال کشور بسیار بالاتر از بار پایه شبکه خواهد شد و این رفتار غیرقابل پیش بینی بار تاثیر جدی بر زیرساخت های شبکه برق شمال کشور دارد.

خدادادی مجری طرح اپراتور هوشمند انرژی ضمن تقدیر از اقدامات شرکت های صنعت برق در زمینه مدیریت مصرف در گذشته، به تعامل در جهت فرهنگ سازی و مدیریت مصرف برق بخش های خانگی و تجاری پرداخت و گفت: استفاده از ظرفیت های حوزه های روابط عمومی و رسانه، می تواند در فصل اوج مصرف به صنعت برق کمک قابل توجهی کند.

در ادامه این نشست مدیران دفاتر روابط عمومی و مدیریت مصرف شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق شمال کشور، با استقبال از طرح همراه هوشمند انرژی به بررسی ابعاد مختلف این طرح پرداختند و نقاط قابل بهبود آن را عنوان کردند.