بخش آنژیوگرافی مغز تامین اجتماعی کشور تنها در بیمارستان ولیعصر قائمشهر فعال است.

به گزارش نکته آنلاین ؛ دکتر یزدان اکبری رییس بیمارستان ولیعصر قائم‌شهربا تاکید بر اینکه آنژیوگرافی مغز بیمارستان ولیعصر کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد ، افزود: در میان بیمارستانهای تامین اجتماعی کشور ، بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر تنها بیمارستانی است که عمل آنژیو مغز را انجام می‌دهد و در حوزه جراحی قلب هم بعد از بیمارستان شهید لواسانی تهران و بیمارستانهای تامین اجتماعی اصفهان و تبریز ، ما  چهارمین بیمارستان در کشور هستیم که عمل جراحی قلب باز در آن رایگان انجام می‌شود.

او در ادامه گفت: مصوبه خرید یک دستگاه فوق مدرن آنژیوگرافی کبد و کلیه هم با هزینه ۳۰ میلیارد تومان گرفته شده که در صورت تامین اعتبار به زودی خریداری خواهد شد که در صورت راه‌اندازی ، بار ترافیکی آنژیو بیمارستان را بسیار کاهش می‌دهد.

دکتر  اکبری اظهار داشت: خیرین قائم‌شهر در اجرای طرح‌های درمانی شهرستان بسیار همکاری می‌کنند. به عنوان نمونه خیر محترم آقای سرمستی حدود ۷ میلیارد ریال برای احداث ساختمان پزشکان مقیم بیمارستان ولیعصر کمک کرده که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و خیر دیگری هم به نام آقای امیر عاصفی ، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان جهت احداث ساختمان دیالیز با ظرفیت ۱۷ تخت با امکانات مدرن و پیشرفته کمک نقدی نمود. یک خیر دیگر که نمی‌خواهد نامش فاش شود ، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید اقلام دارویی بیماران نیازمند به بیمارستان ولیعصر اهدا کرده است.

دکتر یزدان اکبری در رابطه با اقدامات انجام شده در سال جاری تصریح کرد: ۶۰ تخت بستری به مجموعه درمانی بیمارستان ولیعصر اضافه شد که از این تعداد ۵۰ تخت مربوط به بخش‌های جراحی و داخلی است و ۱۰ تخت ویژه نیز برای سی‌سی‌یو در نظر گرفته شده است

. همچنین یک دستگاه سونوگرافی داخل عروق  یک دستگاه لاپاروسکوپی خریداری کردیم و هتلینگ بخش آی‌سی‌یو جنرال هم راه‌اندازی شده است.

او ادامه داد: در سال گذشته ۲۴۴ هزار و ۳۷ مورد ویزیت و در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۲۹۶ هزار و ۳۲۷ بیمار تحت معاینه بالینی قرار گرفته اند. در بخش جراحی قلب باز نیز ، سال گذشته ۶۳۸ بیمار و در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۶۵۲ بیمار تحت عمل قلب باز قرار گرفته‌اند که درصد قابل توجهی رشد داشته است.

 

وی تصریح کرد: راه‌اندازی درمانگاه دیابت با حضور یک پزشک متخصص داخلی از دیگر اقدامات انجام شده است که طی آن بیماران تحت پوشش به صورت رایگان داروهای خود را دریافت می‌کنند. به زودی درمانگاه فشار خون نیز در این مرکز درمانی راه‌اندازی خواهد شد.

رییس بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر با اشاره به اینکه پزشکان متخصص در کلیه رشته‌های پزشکی در این مرکز مسقر هستند ، افزود:
پزشکان فوق تخصصی هم مثل فوق تخصص جراحی قلب باز ، نارسایی قلب ، فوق اکوی قلب ، آنژیوگرافی و فوق تخصص ریه و گوارش و نفرولوژی و … در این مرکز مشغول به کار هستند.

او همچنین تاکید کرد: ما در برخی از رشته‌های پزشکی مثل ارتوپدی و متخصصین گوش و حلق و بینی و چشم و جراحی مغز و اعصاب با کمبود مواجهیم که از دانشگاه علوم پزشکی مازندران می‌خواهیم در جذب این نیروها به ما کمک کند.