رییس ستاد انتخابات مازندران گفت که طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود یک میلیون و۸۰ هزار و۸۱۵ نفر برابر با ۴۳.۵ درصد از واجدان شرایط رای استان در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ شرکت کردند. ‎

رییس ستاد انتخابات مازند ‎

 

مردم مازندران در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری آراءِ خود را در سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رأی شامل ۲ هزار و ۵۶۹ شعبه ثابت و ۶۴۱ شعبه سیار به صندوق‌های انتخابات انداختند.

طبق آمار رسمی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۲۴۴ مازندرانی واجد شرایط رأی‌دهی بودند.

در انتخابات مجلس یازدهم و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز که ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد، ۲ میلیون و ۴۳۲ هزار مازندرانی واجد شرایط حضور در انتخابات بودند که ۴۵.۶۵ درصد مشارکت توسط مازنی‌ها ثبت شد و این استان در جدول تفکیک استانی مشارکت انتخاباتی روی پله هجدهم قرار گرفت.

قاسم عزیز زاده گرجی ضمن قدردانی از حضور مردم، افزود: با توجه به پیش بینی های نادرستی که عده ای از دشمنان داشتند و مشارکت را بسیار کمتر اعلام کرده بودند، حضور مردم استان در انتخابات روز گذشته خوب بود.

وی با اظهار این که مردم فهیم و آگاه مازندران همانند گذشته حماسه دیگری خلق کردند، تصریح کرد: مردم مازندران برگ دیگری از تقویم سیاسی استان را امروز ثبت کردند که به سهم خودم از این بصیرت و حضور معنادار مردم عزیزمان با وجود این‌که همه دشمنان ما بمباران تبلیغاتی علیه انتخابات داشتند، قدردانی کنم. مردم ما با حضور پرشور و شعورشان بار دیگر توانستند اهداف دشمنان را خنثی کنند و با این مشارکت خوب‌شان با رهبر انقلاب بیعت کردند.