طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی مازندران ویژه ایام نوروزی و ماه رمضان با ۸۴ اکیپ ثابت و سیار  به صورت روزانه اجرا می‌شود
مدیرکل دامپزشکی مازندران در بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی استان از اجرای طرح تشدید کنترل و تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی ویژه ماه رمضان و ایام نوروز ۱۴۰۳ خبرداد و گفت: در این طرح ۸۴ اکیپ به مدت یک ماه از کلیه مراکز، تولید، نگهداری و توزیع فراورده‌های خام دامی بازدید می‌کنند.

دکتر حمزه آقاپور کاظمی افزود: در اولین روز از سال ۱۴۰۳ و در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی از عرضه ۵لاشه گوسفندی به دلیل کشتار غیرمجاز جلوگیری و جهت تعیین تکلیف آن سیر مراحل قانونی صورت گرفت.

او در این بازدید با اشاره به افزایش استفاده از فرآورده‌های خام دامی در روز‌های تعطیل و ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به افزایش تقاضای این محصولات در بازار لازم است نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی جهت تامین بهداشت مواد غذایی افزایش یابد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: در این مدت افراد سودجو سعی در سوء استفاده از شرایط خواهند کرد و محصولات غیربهداشتی و غیرمجاز را عرضه می‌کنند از این رو سازمان دامپزشکی  کشور و به تبع آن اداره کل دامپزشکی استان اقدام به اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی می‌کنند.

دکتر آقاپور کاظمی در خصوص عرضه کشتار غیرمجاز گفت: در بحث دام‌های کشتار شده به صورت غیرمجاز حلیت و سلامت مورد شک است از این رو به اکیپ‌های ثابت و سیار در شهرستان‌ها دستور داده شد تا در صورت مشاهده لاشه‌ها ضبط و مراحل قانونی آن انجام شود.

وی همچنین از نحوه فعالیت اکیپ‌های ثابت و سیار شهرستان نیز بازدید کرد و افزود:شهروندان و مسافران در نوروز  فراورده‌های خام دامی را از مراکز عرضه معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و هرگونه تخلف در عرضه خام دامی را به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی موردبررسی قرار گیرد