مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، از بازدید ۳۵۰ هزار مسافر و گردشگر نوروزی از بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان مازندران خبر داد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با اعلام اینکه از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه سال جاری ۳۵۰ هزار مسافر و گردشگر از بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان بازدید کردند، اظهار کرد: در این مدت ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در زائرسراها و برپایی چادر در محیط بقاع متبرکه استان اسکان یافتند.

وی بیشترین امامزاده در استان که زائر و مسافر داشت را امامزاده عباس(ع) ساری، امامزاده عبدالله(ع) آمل، امامزاده سید حسین(ع) شیرود تنکابن و آستانه پهنه کلا ساری عنوان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به برگزاری ضیافت الهی مختص ماه مبارک رمضان و طرح آرامش بهاری ویژه نوروز در بقاع متبرکه استان اشاره کرد و افزود: در ۷۴ امامزاده استان سفره‌های افطاری ساده برای زائران و مسافران برپا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای مختلف برنامه های فرهنگی همچون برپایی خیمه های معرفت، غرفه نقاشی بکشید و جایزه بگیرید برای کودکان و نوجوانان و پاسخگویی به مسائل شرعی توسط مبلغین اعزامی از قم و استان به امامزادگان و بقاع متبرک سطح استان خبر داد.

وی در خصوص توزیع بسته‌های معیشتی،گفت: ۲ هزار بسته معیشتی از قبل تعطیلات نوروز تاکنون بین نیازمندان توزیع شد.

حجت‌الاسلام حیدری خاطرنشان کرد: در تمام امامزادگان مازندران مراشم شب‌های قدر با حضور مردم و مسافران برگزار شد.
پایان پیام/