با حضور لاجوردی معاون وزیر ارتباطات، اعزی مدیر کل ارتباطات استان، مهدی داودی فرماندار گلوگاه، حجت الاسلام دماوندی امام جمعه گلوگاه و دیگر مسوولان پوشش اینترنت پرسرعت فیبرنوری مبین نت برای منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر گلوگاه رونمایی شد.

معاون وزیر ارتباطات با ابراز خرسندی از انجام این پروژه و فیبر نوری در گلوگاه گفت: ۱۵ کیلومتر فیبرنوری نوری با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در گلوگاه اجرایی شد و جمعیت قابل توجهی از شهروندان از اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.

امیر محمدزاده لاجوردی با اشاره به اینکه تلاش برای دارا بودن همه کشور از اینترنت پرسرعت از دغدغه‌های جدی است گفت:نهضت ملی فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، مهمترین پروژه زیرساختی ارتباطی کشور است.

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در پایان ضمن تقدیر از اقدامات و تلاشهای فرماندار شهرستان گلوگاه و شهردار این شهر گفت : امروز با تعامل و همراهی مسئولان، شهروندان گلوگاهی می توانند از این فناوری، با کیفیت بالاتر و بهتری بهره ببرند .

مدیر کل ارتباطات و فناوری مازندران نیز گفت: با همت استاندار مازندران و پیگیری فرماندار شهرستان گلوگاه با بهره مندی روستاها از نعمت خطوط آنتن دهی تلفن همراه گلوگاه به منطقه سبز ارتباطی تبدیل شد.

اسماعیل اعزی تصریح کرد: در حال حاضر  اینترنت پرسرعت همراه در ۱۵ روستای این شهرستان راه اندازی و  ۸ کیلومتر فیبر نوری نیز در مناطق روستایی این شهرستان  اجرا شد.

وی با اشاره به بهره برداری از فاز نخست پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها FTTX در شهر گلوگاه افزود: امروز دولت سیزدهم نگاه ویژه ای نسبت به  پوشش فیبر نوری در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته دارد.

حجت الاسلام والمسلمین دماوندی امام جمعه گلوگاه نیز اظهار کرد: دولت سیزدهم عملکرد بسیار خوبی در زمینه زیرساخت های ارتباطی ، ارتقای کیفیت اینترنت و توسعه شبکه فیبر نوری داشته است.

مهدی داودی فرماندار گلوگاه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی  حوزه توسعه ارتباطات  در شرقی ترین شهرستان استان مازندران گفت: با افتتاح این پروژه شهری نیز پایداری اینترنت تثبیت شد و ضریب اطمینان افزایش یافت.

نماینده عالی دولت در شهرستان گلوگاه افزود: از سال ۱۴۰۱ تاکنون ۵۷ میلیارد تومان اعتبار در بخش ارتباطات و توسعه آن در شهر گلوگاه تخصیص داده شد که به بهره برداری رسید.

وی گفت: این اعتبارات در روستاهای بالادست و مرکزی همچون مصیب محله، نصرت آباد و.. و اینترنت شهری اعتبار هزینه شده است.

صیدی مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت نیز با اشاره به اجرای پروژه فیبرنوری FTTx در شهر گلوگاه با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد اظهار امیدواری کرد که با تکمیل پروژه مذکور در این شهر، دسترسی خانوارهای این شهر بزودی انجام و اطلاع رسانی لازم جهت اتصال منازل و کسب و کارها به اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری انجام خواهد شد.

در پایان هم تست سرعت یک ساختمان اداری و یک کسب و کار گیم نت بر بستر فیبر نوری انجام شد.