سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ساری گفت: آئین‌های سنتی بخش دودانگه شهرستان ساری قابلیت ملی دارد

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان ساری ، قاسم قادری سرپرست اداره شهرستان در جلسه هم اندیشی که به میزبانی بخشداری دودانگه و مجموعه خصوصی با حضور رستمی بخشدار دودانگه برگزار شد: از قابلیت توسعه گردشگری بخش دودانگه با آئین های محلی خبر داد.

بخشدار دودانگه در این دیدار با اشاره به جاذبه های گردشگری و میراثی این بخش از جمله برج رسکت ،گرگین آباد و جنگل سنگده و تلارسربند و عمارت تاریخی شوکت در کرچاه عنوان نمود : ظرفیت های گردشگری این بخش با برنامه ریزی صورت گرفته در حال تبدیل از بالقوه به بالفعل می باشد.

در ادامه قادری با بیان اینکه: دودانگه دارای طبیعت بکر،چشمه های فرآوان ، مردمان نیک سرت و ظرفیت های فرآوان است افزود : ملی شدن آئین های محلی بخش دودانگه شهرستان ساری می تواند در زمینه توسعه گردشگری و اشتغال پایدار نقش بسزایی داشته باشد.

شایان ذکر است سالانه جشنواره گل محمدی با بیش از ۲۰ هزار بازدید کننده و ۹میلیارد تومان فروش محصولات مرتبط، از قابلیت های گردشگری و اقتصادی این منطقه می باشد.