عصر امروز یوسف نوری استاندار مازندران با همراهی بابک مؤمنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان، مهدی داودی فرماندار گلوگاه، باباجانی رییس جهاد کشاورزی شهرستان و دیگر مسوولان از مراحل مختلف کشتار و بسته‌بندی گوشت مرغ در مجموعه تولیدی ساوانا شهرستان گلوگاه بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار نکته آنلاین؛  استاندار مازندران در آستانه روز کارگر با حضور در مجموعه بزرگ تولیدی گوشت مرغ ساوانا در شهرستان گلوگاه ضمن تبریک به جایگاه بالای کارگران عزیز گفت : مجموعه بزرگ ساوانا به واسطه ایجاد زنجیره تامین، ارزش آفرینی بسیار خوبی داشته است.

یوسفی نوری با اشاره به شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم اظهار کرد : این مجموعه تولیدی ۴۰ هزار تن در سال تولید دارند و امسال با مشارکت مردم به ۶۰ هزار تن هدف گذاری کردند.

وی با اشاره به ویژگی شاخص این گروه تولیدی افزود: با جدیت و پیگیری مدیر ارشد و مدیران مجموعه و با برنامه ریزی ، زنجیره تأمین را کامل ایجاد کرده و تا انتهای زنجیره حتی از پساب برای ورود به زنجیره بعدی بهره گیری میکنند.

یوسف نوری با بیان اینکه این صنعت از اهمیت بالایی در اقتصاد مقاومتی برخوردار است افزود: با توجه به شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم، این مجموعه هم مواد اولیه جوجه یک روزه، خدمات بهداشتی ، خوراک دام مورد نیاز و خرید تضمینی را از تولیدکننده اصلی و مردم تأمین می‌کنند.

استاندار مازندران با اشاره به موانع گفته شده از سوی مدیر مجموعه گفت : قیمت‌های دستوری و صادرات برای مجموعه وجود دارد که باید بطور جد پیگیر باشیم تا زمینه صادرات این مجموعه که استانداردها و معیارهای کنترل کیفیت جهانی را دریافت کند، را فراهم نماییم و همچنین بحث نیازهای ارزی و دریافت ارز برای خرید تجهیزات اقدام سریع داشته باشند.

وی اظهار کرد : این مجموعه باید تکثیر شود که البته سخت است و با مشارکت مجموعه‌ها، تلاش شود تا در این صنعت که در حال حاضر استان مازندران رتبه اول و تأمین کننده است، نقش بهتری داشته باشیم.

نوری با برشمردن ظرفیت‌ها و مزیت‌های کشاورزی استان و قابلیت صادرات گسترده محصولات تولیدی مازندران به خارج از کشور، خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای تحقق شعار سال همراه با رفع موانع تولید و تسهیل در امر جهش تولید محصولات کشاورزی استان و نیز جهش در صادرات محصولات کشاورزی استان شد.

استاندار مازندران همچنین به ورود شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی استان تاکید کرد و گفت: جهش تولید با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بخش کشاورزی محقق می‌شود.

 

گفتنی است ؛ گروه تولیدی ساوانا با تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ سالم و با کیفیت یکی از برترین برندهای مواد غذایی کشور است، ارکان زنجیره شامل مجتمع دامپزشکی (کلینیک، آزمایشگاه، داروخانه)، واحدهای مرغ مادر گوشتی، کارخانه دان، کارخانه کشتار مرغ، شامل خط کشتار، قطعه بندی، بسته بندی، فرآوری، تونل انجماد، سردخانه، تصفیه خانه، تولید پودر گوشت و فروشگاه های زنجیره ای است.

ظرفیت کارخانه کشتار مرغ این واحد به استناد پروانه بهره برداری، ۱۲۰ هزار قطعه در روز است.