یک دوره مسابقه هیان انگیز فوتشال در روستای ریحان آباد شهرستان گلوگاه با حضور دو تیم ۹ نفره از جوانان و پیشکسوتان کشاورز در فضایی دوستانه برگزار شد.

به گزارش نکته آنلاین ؛ مسابقه فوتبال در شالیزار یک رقابت جذاب و دیدنی است که با شور و هیجان بالا در اردیبهشت زیبا و همزمان با آغاز فصل کشت برنج در برخی از روستاهای استان مازندران برگزار میشود .

فوتشال، یک فوتبال متفاوت که کمتر مسئولی به این پدیده جذاب اهمیت داده است و این بازی محلی و هیجان انگیز با هدف ایجاد نشاط و شادی در فصل نشا (کاشت بذر برنج) در شالیزار یا همان زمین زراعی میان گل و لای برگزار می‌شود.

این رقابت دوستانه بهانه ای برای دور هم جمع شدن مردم روستا است تا در فضایی شاد و هیجان انگیز فصل پر خیر و برکت زراعی را شروع کنند .

نخستین دوره مسابقات فوتشال در روستای ریحان آباد شهرستان گلوگاه با حضور دو تیم ۹ نفره از جوانان و پیشکسوتان کشاورز برگزار شد و بازیکنان فارغ از نتیجه، با شور و شوق برای بردن و هدایت توپ در داخل زمین تلاش می‌کردند و در فضایی دوستانه و وفاق و یکدلی با لذت بازی کردند.

مردم این روستا از پیر و جوان تا نوجوانان و کودکان علاقمند با هیجان بالا برای تماشای این بازی آمده بودند، یک گزارشگر محلی هم با هیجان بالا مسابقه را گزارش میکرد و قوانین این ورزش پر افت و خیز نیز از نگاه داور جذابیت خاص خودش را داشت و اهالی  هم با تمام اشتیاق و هیجان بازیکنان تیم ها رو تشویق می‌کردند.

شورای اسلامی ، دهیاری و شورای ورزشی ریحان آباد با همفکری و هم اندیشی  برای اینکه شادی و نشاطی در فصل نشا برای کشاورزان روستا ایجاد شود اقدام به برگزاری یک دوره مسابقه فوتبال در شالیزار یکی از کشاورزان پایه‌ریزی کردند تا مسابقه فوتشال سُنت محلی ماندگار بماند.

هادی فرجی از اعضای شورای اسلامی روستای ریحان آباد با اشاره به اینکه ایجاد و نهادینه شدن شور و شعف و شادی در بین مردم از اهداف برگزاری این بازی بوده است اظهار کرد : با آغاز فصل کشت برنج جوانان روستا هم در کنار کشاورزان وارد زمین شالی می‌شوند تا اینگونه سنت ها  حفظ شود.

نماینده مردم روستا در شورای اسلامی با بیان اینکه این بازی محلی در زمین شالی یکی از کشاورزان برگزار شد؛ افزود : در این رقابت جذاب که همه سر تا پای‌شان گلی و خیس شد در هر تیم ۷ بازیکن به میدان بازی رفتند و مردم نیز استقبال خوبی از این بازی داشتند و فضای رقابتی جالبی به وجود آمد .

فرشید سِگار به سراغ این مسابقه فوتشال در روستای ریحان آباد رفته و تصاویری به‌یادماندنی از این رقابت‌ها ثبت کرده است .