مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: تور بین المللی دوچرخه سواری خزر پس از ۱۰ سال وقفه در مازندران برگزار می شود.

به گزارش نکته آنلاین علی رجبی در جمع خبرنگاران با تقدیر و تشکر از فدراسیون و هیات دوچرخه سواری استان مازندران بدلیل احیای تور دوچرخه سواری خزر پس از ۱۰ سال افزود: این تور بنام خزر و گرامیداشت کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار و چهارصد شهید سرافراز استان مازندران برگزار در محدوده سه شهرستان مازندران برگزار می شود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان گفت : مازندران همواره میزبان رویدادهای مهم ورزشی است و تلاش کردیم این تور دوچرخه سواری منظم و باکیفیت برگزار شود.

رجبی بیان داشت؛ دوچرخه سواری ورزش شاداب و ورزش سلامتی محور و موثر در فرهنگ سازی صرفه جویی در مصارف انرژی و گردشگری ورزش است و سرمایه گذاری در این رشته ورزشی ارزشمند است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: با تجربیات امسال امیدواریم این رویداد از سال‌های آینده با کیفیت بهتر و با حضور دوچرخه سواران کشورهای بیشتری برگزار شود اما امسال تور خزر با حضور ۴۵ ورزشکار و ۳ کشور و ۶ تیم داخلی برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوالی درخصوص وضعیت زیرساخت های ورزشی استان بیان داشت؛ در سال گذشته ۳۲ پروژه ورزشی در مازندران به بهره برداری رسید و پس از سفر اول رئیس جمهور محترم نیز ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار جذب پروژه های ورزشی استان شد و برای سفر پنجشنبه دکتر رئیسی به مازندران نیز برنامه ریزی هایی برای تصویب و تخصیص اعتبارات ورزشی گردید.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران همچنین گفت: بدنبال برگزاری بزرگترین رویداد دوچرخه سواری همگانی در استان مازندران هستیم و از اصحاب رسانه و خبرنگاران تقاضا داریم که در اطلاع رسانی این رویدادها در کنار ما باشند.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان مازندران نیز در نشست خبری  با اشاره به اینکه دوچرخه سواری ورزش پرمدال المپیک است گفت : این ورزش نیازمند برنامه ریزی و نگاه ویژه تر است

صابر اکبرزاده اظهار کرد :  زیرساخت و تراکم شهرهای مازندران مشکلاتی است که در توسعه این ورزش داریم و باید با هماهنگی ها و همکاری ها در استان به توسعه ورزش دوچرخه سواری کمک کنیم.

وی بیان داشت؛ هدف ما تقویت رشته های پایه است و در مازندران ظرفیت برگزاری مسابقات و تورهای بزرگتری را هم داریم.

اکبرزاده در پاسخ به سئوالی گفت: جوایز دلاری خوبی برای نفرات برتر در نظر گرفتیم و در تور بین المللی دوچرخه سواری خزر تیم هایی از کشورهای ارمنستان ،ازبکستان و عراق و ۶ تیم از کشورمان حضور دارند که ملی پوشان نیز در قالب تیم ها رقابت خواهند کرد