نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه دوست نداشتیم بلای تزلزل و کم‌عمری مدیریت استان را همچنان شاهد باشیم گفت: استان مازندران خدمات زیادی را از نظام گرفته و خلاءهای زیادی هم دارد که هم باید به خدمات توجه کرد و شکر بشود و هم به خلاها توجه کرد تا پر شود.

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در آئین تکریم و معارفه استاندار، ضمن عرض خیر مقدم به احمد وحیدی وزیر کشور، اظهار کرد: خدای بزرگ می‌فرماید اگر خدا یاری‌دهنده باشد هیچ کسی بر ما غالب نخواهد شد شرط یاری کردن خدا یاری دادن ایشان است که با خدمت به مردم محقق می‌شود.

وی با تاکید بر توجه به راه و خون شهیدان آن را لازمه جلب یاری خدا دانست و افزود: دوست داشتیم که جناب آقای حسینی پور همچنان در مدت باقیمانده از دولت آقای رئیسی مدیریت خود را داشته باشند و این بلای تزلزل و کم‌عمری مدیریت استانداری مازندران را شاهد نباشیم اما متاسفانه همچنان شاهد عمر متوسط دو سال و اندی استانداران هستیم که این بیست و پنجمین استاندار در طول بیش از ۴۰ سال پس از انقلاب است.

آیت الله محمدی لائینی تصریح کرد: مسئولیت جدید آقای حسینی پور در کشور دبیری ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است که خیلی جای مهم و حساسی است، یک بخش از کارشان در مازندران هم همین بود، رئیس جمهور در سفر به مازندران دستور تشکیل کمیته ویژه مبارزه با زمین‌خواری و تجاوز به منابع‌طبیعی را صادر کرده بودند که قطعا آقای حسینی‌پور گزارشی در این رابطه دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه وصف جناب آقای یوسف نوری را هم شنیدیم گرچه هم‌شهری و استانی ما نیستند، گفت: شاید انتظارات بعضا این باشد که احترام به استان و انتخاب نیرویی از استان درست می بود، حالا ما که شعارمان این است که دو وزیر کشاورزی و ورزش از مازندران باید باشد، حال بگذریم گاهی یک غیربومی موفق‌تر است و مسائل ناسیونالیستی برای ما اولویت اول نیست، آن صلاح و سداد، تدبیر، مدیریت، عقلانیت، تدین و تعهد برای ما مهم‌تر است‌.

عضو خبرگان رهبری با اعلام اینکه مازندران خدمات زیادی را از نظام گرفته و خلاهای زیادی هم دارد که هم باید به خدمات توجه کرد و شکر بشود و هم به خلاها توجه کرد تا پر شود، یادآور شد: در کشاورزی با افت قیمت‌های محصولات کشاورزی مواجه بودیم، در حوزه صادرات و صنایع مشکلات داریم، گردشگری و دامداری نیز همچنین، ساحل ۴۸۰کیلومتری آزاد شده داریم، که آزاد نشدنش یک مشکل و آزاد شدنش مشکل خودش را دارد.

این مسئول ادامه داد: مازندران در تعطیلات جمعیت دوبرابری را تجربه می‌کند، برای تردد، حمل و نقل و رفت و آمد، زیرساخت‌ها در حد مردم مازندران نیست و هنوز کمتر است، مشکل آب، سهمیه آرد و نان، ترافیک و مشکلات تجاوز به زمین، ویلاسازی‌های غیرمجاز و … داریم که به جای خود محفوظ است‌.

وی افزود: یک قطار محلی از رامسر به ساری و اتوبان برای پوشش ساحل ۴۸۰کیلومتری مسئله حمل و نقل و ساحل ما را تضمین می‌کند که ان‌شالله استاندار جدید در کنار استفاده از تجربیات آقای حسینی پور ادامه خدمات را به‌صورت بهتر و بیشتر با رشد تصاعدی خواهند داشت.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به معضل منابع طبیعی و آب منطقه ای و تاکید بر پیگیری آن در آینده، بابت تامین امنیت و مدیریت سیل زدگان از وزیر کشور و همچنین حرکت نیروی انتظامی در جهت تذکر و کارهای فرهنگی در بحث عفاف و حجاب باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری تقدیر و تشکر کرد.