مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران از کسب آموزش‌های مهارتی توسط ۱۸۲ نفر از معلولان استان در سال گذشته خبر داد .

به گزارش نکته آنلاین ؛ سیدحسین درویشی کسب آموزش‌های مهارتی را اثبات شعار «معلولیت، محدودیت نیست» برشمرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۰۰ عنوان استاندارد آموزشی ویژه افراد دارای معلولیت، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری اداره کل بهزیستی استان نسبت به توانمند سازی افراد معلول اقدامات لازم صورت پذیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران اظهار کرد : آموزش تلفیقی مهارت‌آموزی و کارآفرینی برای توانمندسازی اقتصادی اقشار آسیب‌پذیر و آسیب‌دیده اجتماعی” را از برنامه‌های آتی این اداره کل عنوان کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعتقاد افراد دارای معلولیت از هوش و ذکاوت بسیار بالایی برخوردارند و به‌عنوان «سفیران مهارتی» الگویی برای سایر افراد محسوب می‌شوندعنوان کرد که این افراد یا غلبه بر محدودیت‌هایی خود، بسیار کارآمد ظاهر می‌شوند و یک فرد بسیار مفید و مؤثر برای جامعه  می باشند.

درویشی مشکل بیکاری برای افراد دارای معلولیت در جامعه را به دلیل شرایط خاص این گروه از سایر اقشار بیشتر خواند و افزود: فقدان مهارت‌های موردنیاز بازار کار، نقش به سزایی در این زمینه ایفا می‌کند و در حقیقت کسب مهارت‌های متناسب با شرایط این عزیزان در ایجاد و پایداری اشتغال حائز اهمیت است.

این مقام مسئول تصریح کرد: باهدف هم‌افزایی ظرفیت و توان دستگاه‌ها و متولیان این قشر از جامعه این اداره کل امادگی همه جانبه خود را برای توانمند سازی مهارتی این عزیزان اعلام می دارد.