مسئول دفتر نمایندگی عقیدتی سیاسی سپاه ساری گفت: هفته عقیدتی سیاسی، فرصت مناسبی برای بازنگری در آثار و اندیشه‌های اسوه تعلیم و تربیت استاد شهید مرتضی مطهری است و با ۱۵ برنامه به استقبال این هفته در سپاه و بسیج می‌رویم

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی و تبلیغات سپاه ساری حجت الاسلام یوسف نژاد؛  هفته عقیدتی سیاسی را فرصت مناسب برای بازنگری در آثار و اندیشه های اسوه تعلیم و تربیت استاد شهید مرتضی مطهری عنوان کرد و گفت: شهید مطهری در خلق آثار نو و ارائه دیدگاه جدید از اسلام و اندیشه های اسلامی سرآمد بود، به گونه‌ای که امام راحل پس از شهادت این استاد برجسته، وی را حاصل عمر و پاره تن خود نامید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان ساری افزود: شهید مطهری تربیت یافته مکتب قرآن و‌ جهاد علمی بود و در طول عمر خود با کجروی‌ها و انحرافات جامعه آن روز مبارزه سرسختانه داشت. همچنین در اسلام شناسى و فنون مختلف اسلام و قرآن کریم کم نظیر بود.

وی افزود: سپاه ساری برگزاری بیش از ۱۵ برنامه در هفته عقیدتی سیاسی در سطح شهرستان را در دستور کار دارد.

یوسف نژاد گفت: مراسم گرامیداشت معلم شهید استاد مرتضی مطهری در قالب اندیشه مطهر، پیاده روی پایوران و سربازان، برگزاری مسابقه کتابخوانی از آثار شهید مطهری، نشست‌های روشنگری و‌ جهاد تبیین با موضوع اندیشه و آثار شهید مطهری و شعار سال، عطر افشانی گلزار شهداء، تجلیل از مربیان، معلمان نمونه و مدیران برتر بسیج، نواختن زنگ سپاس معلم و زنگ انشای مطهر در مدارس، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و نشست‌های تربیتی بصیرتی، دیدار با خانواده معظم شهدای معلم، برگزاری نمایشگاه کتاب با محوریت آثار شهید مطهری مهمترین برنامه ها در این هفته است.

این مسئول شهید مطهری را الگوی همه مربیان و مدیران بسیجی در موضوع جهاد علمی نام برد که بیش از ۷۰ عنوان آثار علمی متنوع و مختلفی از این استاد برجسته به یادگار مانده است