۱۳۳۴ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد مازندران در سال گذشته اهدا شد.

به گزارش نکته آنلاین ، سید موسی عمادی ترکامی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران گفت: ترویج ازدواج آسان، فراهم ساختن زمینه‌های ازدواج و استحکام بنیان خانوادهای تحت حمایت جزو اساسی‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است.

وی افزود: بر همین اساس در سال گذشته ۱۳۳۴ نوعروس تحت حمایت کمیته امداد مازندران با اهدا جهیزیه روانه خانه بخت شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران بیان کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای پیش از ازدواج و برگزاری دوره‌های آموزشی باهدف ازدواج آگاهانه، پایداری کانون خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بخشی از خدمات اثربخش این نهاد به زوج‌های جوان است.

عمادی ترکامی اقلام جهیزیه را یخچال، لباسشویی، اجاق‌گاز، تلویزیون و جاروبرقی اعلام کرد و افزود: ارزش ریالی هر سری جهیزیه اهدا شده بیش از ۳۱ میلیون تومان است و برای اهدا ۱۳۳۴ سری جهیزیه در سال گذشته ۴۲میلیارد و ۲۵۲ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۶۷ سری جهیزیه برای ازدواج مجدد بانوان نیز اهدا شده است، تصریح کرد: با کمک‌های خیران و نیکوکاران تا پایان سال جاری نیز اهدا بیش از ۱۵۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان مازندرانی پیش بینی شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با قدردانی از خیرین و نیکوکاران استان بیان داشت: هدیه ازدواج پسران نیز به ۳۹۶ نفر به مبلغ ۵ میلیاردو ۹۷۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

عمادی ترکامی خاطر نشان کرد: تلاش ما این است که صف پشت نوبتی جهیزیه در استان تا پایان هر سال صفر شود.