مدیرعامل آبفای مازندران گفت : برای اجرای طرح‌های مقابله با تنش آبی به برکت دولت مردمی شهید رییسی ۷ هزار میلیاردریال برای استان جذب شد.

بهزاد برارزاده  در نشست خبری به مناسبت هفته مدیریت مصرف با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش این شرکت حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است گفت : برای اجرایی شدن طرح ها و بهره‌مندی از منابع آبی پایدار باید به استان نگاه ملی شود

وی اظهار  کرد: ۸۵ درصد نیاز آبی در استان از چشمه‌ها و چاه‌ها تأمین می‌شود  و ۱۵ درصد از آب‌های سطحی از طریق ۴ تصفیه خانه استفاده می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه منابع تأمین آب شرب در استان از طریق ۷۴۱ حلقه چاه تأمین می‌شود؛ افزود : اصلاح و توسعه بالغ بر ۱۹۳۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب ، حفر چاه به تعداد ۵۲ حلقه ، احداث مخزن ذخیره به میزان ۳۴ هزار متر مکعب ، بهره مندی از ۱۰ حلقه از چاه های پیزومتری و کشاورزی با هزینه ۱۵۰ میلیارد ریال از اقدامات شرکت در بخش آب بوده است.

وی اظهار کرد : ۷۰ هزار نفر از جمعیت روستایی استان با کمک خیرین از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شدند

مدیرعامل آبفای مازندران بیان کرد در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار لیتر در ثانیه منابع تأمین آب داریم و ۱۳۸۹ لیتر در ثانیه دغدغه تأمین آب داریم.

برارزاده تصریح کرد : ۷۰۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های مقابله با تنش آبی در استان جذب شد.

این مسئول با اشاره به اینکه برای پروژه های تنش آبی در دست اجرا با عقد قرارداد با پیمانکاران در حال حاضر هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نظر گرفته شده است ، اظهار کرد : برای رفع تنش آبی در استان نیاز به ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است .

مدیرعامل آبفای مازندران در ادامه با اشاره به اجرای طرح آبرسانی به ۱۲۸ روستا در قالب ۱۹ مجتمع گفت : در فاز دوم محرومیت زدایی با قرارگاه امام حسن مجتبی آبرسانی به ۲۰۰ روستا با اعتبار ۱۳ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

برارزاده ادامه داد : تامین ۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری برای آبرسانی به ۱۷۴ روستا با استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین آبرسانی به ۶۷ روستا با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال با کمک بنیاد برکت از برنامه‌های این شرکت بوده است .

وی همچنین از بهره مندی ۱۵۰ روستای غیر برخوردار و دارای تنش آبی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام خبرداد.

مدیرعامل آبفای استان با اشاره به برخورداری ۱۸ شهر و یک روستا در مازندران از طرح‌های آب و فاضلاب گفت : در حال حاضر ۴۴۶ هزار هزار نفر از جمعیت استان تخت پوشش شبکه فاضلاب هستند.

وی با اشاره به برنامه های در دست اجرا و مورد نیاز شرکت در بخش فاضلاب بیان کرد: اجرای شبکه فاضلاب در تنکابن ، نوشهر، چالوس محمودآباد ، بابل ، بابلسر ، فریدونکنار ، قائمشهر ، ساری جویبار ، نکا ، بهشهر و گلوگاه از برنامه ها است .