واحد 2 گازی نيروگاه شهيدسليمي نكا که به منظور انجام بازدید دوره ای 2 هزار ساعته و ارتقاء آمادگی جهت تولید پایدار انرژی در تابستان از مدار خارج شده بود، به مدار تولید بازگشت.   

مدیر امور تعمیرات سیکل ترکیبی با اعلام این خبر افزود: این واحد که طبق برنامه به منظور انجام بازدید دوره ای ۲ هزار ساعت از مدار خارج شده بود، پس از ۲ روز کار فشرده تعمیراتی مجدداً به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

عبدالرضا محمودی رستمی افزود: در این بازدید علاوه بر انجام فعالیت های معمول در این نوع بازدیدها در بخشهای مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق، اقداماتی همچون تعویض نگهدارنده و سرامیکهای معیوب اتاق احتراق، ترمیم بدنه دیفیوذر خروجی توربین، ترمیم سیلهای آب بندی دایورتردمپر، تعویض کارت ویبره ژنراتور، شستشو و تمیزکاری کامل فیلترهای هوای ورودی به کمپرسور(فیلترهای کوالسر)، تست و چک حفاظتهای ژنراتور و ترانس و ترمیم عایقهای بیرونی دودکش انجام شد.

وی ادامه داد: بطور معمول بازدیدهای ۲ هزار ساعت در ۴ روز انجام میشود اما با توجه به نیاز شبکه سراسری و در راستای تأمین نیاز هموطنان، فعالیتهای مدنظر با حفظ کیفیت در حداقل زمان انجام و این واحد ۴۸ ساعت زودتر از پیشبینی در مدار تولید قرار گرفت.

نیروگاه شهیدسلیمی نکا در بخش بلوک سیکل ترکیبی شامل ۲ واحد گازی به ظرفیت هر کدام ۱۳۷٫۶ مگاوات، یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی و دو واحد توربواکسپندر ۹٫۴ مگاواتی است که در بخش گازی بیش از ۳۵ سال قدمت دارد.