نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه باید به سمت مدرن کردن حمل و نقل و انرژی‌های جایگزین و رفت گفت: در حوزه حراست برای آنکه وظیفه خود را در مجموعه گاز درست انجام دهید باید این مجموعه را بشناسید، راه‌های سوءاستفاده و جلوگیری از آن را هم بشناسید و اجازه سازش به عوامل ناباب را ندهید.

به گزارش نکته آنلاینو به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در دیدار مدیر منطقه ۹ (شمال) عملیات انتقال گاز ایران و همراهان، ضمن عرض تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: خدمات شرکت گاز یک مسئله است و خدماتی کم‌نظیر است، گازرسانی به دورترین روستاها خدمت بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: گاز سوختی نسبتا پاک برای محیط زیست است، اما ما از نظر الگوی مصرف مقداری ضعیف هستیم، ما هر چه تولید می‌کنیم تقریبا خودمان مصرفش میکنیم، ۸۰درصد از بودجه مملکت هم جاری است و کمتر عمرانی است که نیاز به فرهنگ‌سازی در زمینه الگوی مصرف چه در مصرف گاز، بنزین، برق و آب نیز داریم.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: باید به سمت مدرن کردن حمل و نقل و انرژی‌های جایگزین و کم‌دردسرتر برویم و یا برقی کردن بسیاری از وسائل و خودروها و تامین آب گرم منازل با انرژی خورشیدی و موارد دیگر برویم.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: شما در حوزه حراست برای آنکه وظیفه خود را در مجموعه گاز درست انجام دهید باید این مجموعه را بشناسید، راه‌های سوءاستفاده و جلوگیری از آن را هم بشناسید و اجازه سازش به عوامل ناباب را ندهید، علاوه بر آن، باید از یک اتکا و اعتماد به‌نفس، تقوا و پاکدستی برخوردار باشید تا کار خود را درست انجام دهید.

این مسئول عنوان کرد: البته حراست با یک سلسله محدودیت‌ها نیز مواجه است اما با توجه به همه این شرایط باز هم اگر حراست با شهامت و چابک باشد خیلی می‌تواند تاثیرگذار باشد و جلوی خیلی از فسادها را بگیرد‌.

وی گفت: پشتیبانی از حراست هم مهم است و باید توجه داشته باشیم که به هر مقداری که به‌خاطر ضعف و ندانستن، مهارت نداشتن، سهل گرفتن و چشم پوشی کردن، سازش و همکاری به عوامل سوءاستفاده‌کننده به حیثیت نظام لطمه وارد خواهد شد و حق‌الناس است، شهدا، ایثارگران، انسان‌های پاک‌دست خدوم به این نظام حیثیت بخشیدند، اینها حق‌الناس است.