شهردار آمل از اجرای طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر آمل به عنوان یکی از مهترین طرح‌های عمرانی شهرداری خبر داد.

شهردار آمل از اجرای طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهرآمل به عنوان یکی از مهترین طرح‌های عمرانی شهرداری آمل در راستای رفاه حال شهروندان و زیباسازی محیطی و ایجاد منظر گردشگری در این شهر خبر داد.

علی داودی در آیین اجرای این طرح گفت: طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر آمل با ۱۵ هزار متر مربع شامل اجرای سنگ فرش، جداره سازی عمارت و ساختمان اداری شهرداری، نصب المان و نصب سردیس مشاهیر و مفاخر و ساخت ۳۴ غرفه تجاری است که با مشارکت سرمایه گذار به ارزش ۹۷۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه دغدغه‌های شهرداری آمل اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی ورفاهی برای شهروندان است، افزود: طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهرآمل از نظر وسعت اجرا، یکی از طرح‌های خاص و کم نظیر در کشور است.

شهردار آمل، با اشاره به اینکه مرحله نخست این طرح، شامل محوطه داخلی شهرداری و مرحله دوم آن از دبیرستان امام خمینی تا پل معلق و حد فاصل پل دوازده چشمه تا میدان مدافعان حرم، اجرا خواهد شد، اضافه کرد، مدت زمان اجرای طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهرآمل حدود ۱۲ ماهه خواهد بود.

داودی اضافه کرد: همچنین بازسازی و زیباسازی پل دوازده چشمه و پل معلق که از نماد‌های آمل هستند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار آمل، با بیان اینکه طرح‌های عمرانی در دست اجرا همواره دارای مشکلات و حواشی خاص خودش است، ابرازامیدواری کرد، دراجرای این طرح ها، با حمایت و همدلی از سوی مدیریت شهری، مسئولان شهرستان، شهروندان و رسانه زودتر نتیجه بخش خواهد بود.

داودی، همچنین به اجرای طرح زیباسازی میدان هزارسنگر در ورودی شهرآمل به عنوان طرح عمرانی دیگر این شهرداری اشاره کرد وگفت: اجرای این طرح با حجم ۱۳ هزار متر مربع از فضای میدان و محوطه پیرامونی آن با طراحی فضای سبز و پیاده روسازی، سنگ فرش و نورپرداری در مدت ۱۸ ماه انجام می‌شود.

وی، از شاخصه‌های قابل اجرا در این طرح، ساخت المان دروازه ورودی از سمت جاده ارتباطی بابل به آمل اشاره کرد وادامه داد: المان دروازه ورودی به شهرآمل به طول ۵۰ متر، ارتفاع ۱۷ متر و عمق ۵ متر با طراحی و مصالح سنتی و با اعتبار ۳۳۰ میلیارد ریال و اجرا خواهد شد.

 تدوین اطلس سرمایه گذاری برای طرح‌های شهری
رئیس شورای اسلامی شهرآمل هم در این مراسم گفت: طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهرآمل، یکی از طرح‌های ماندگار در شهر خواهد شد که سیمای شهر را متحول و باعث جذب گردشگر ومسافر بیشتری خواهد شد.

احمد محمدی با بیان اینکه این طرح توسط سرمایه گذار بومی اجرا خواهد شد، افزود: اطلس سرمایه گذاری شهر آمل در دست تدوین است که با تصویب آن بسیاری از طرح‌های عمرانی و ترافیکی را می‌توان با مشارکت سرمایه گذار اجرایی کرد.

شهر آمل دارای حدود ۳۰۰ هزار نفرجمعیت شهری است